Zasady gry

 

Spis treści

 1. Podstawowe zasady rozgrywki
 2. Rozgrywka
  1. Wejście do gry
  2. Ekrany rozgrywki
  3. Ekrany wyników rozgrywki
 3. Wygrani
  1. Pula Dnia i Pula Miesiąca
  2. Lucky Loosers

 

Podstawowe zasady rozgrywki

Yazzda to gra, w której odpowiadasz na pytania tak długo, jak długo udzielasz poprawnych odpowiedzi. Na każdą odpowiedź masz 7 sekund i dwie możliwe do wyboru odpowiedzi. W przypadku, gdy nie znasz odpowiedzi możesz użyć Koła Ratunkowego, które traktowane jest jak poprawna odpowiedź. Gra startuje co 30 sekund w różnych kategoriach.

Możesz zdecydować, w której kategorii sprawdzisz swoją wiedzę, refleks czy spostrzegawczość - mamy ich trochę!


Kategorię gry możesz wybrać przy użyciu karuzeli dostępnej w zakładce "Gra" w menu głównym. Karuzela przedstawia tylko 7 najbliżej startujących gier i tylko do nich możesz wejść.

W grze występują 3 pule wygranych:

 1. Pula Gry Bieżącej - tworzy się ona ze stawek wejścia do gry wszystkich uczestniczących w niej graczy.
  70% stawek wejścia graczy przeznaczone jest właśnie na ten cel.
 2. Pula Dnia - tworzy się ona również ze stawek wejścia do gry wszystkich graczy uczestniczących w rozgrywkach w danym dniu.
  10% stawek wejścia graczy przechodzi do Puli Dnia.
  W skład Puli Dnia wchodzi również 20% kwoty za użycie Kół Ratunkowych w danym dniu.
 3. Pula Miesiąca - tworzy się ona tak samo jak poprzednie pule, ale jak sama nazwa wskazuje, ze wszystkich stawek wejścia graczy uczestniczących w rozgrywkach w danym miesiącu.
  5% stawek wejścia graczy w tym okresie składa się na Pulę Miesiąca.
  W skład Puli Dnia wchodzi również 20% kwoty za użycie Kół Ratunkowych w danym miesiącu.

Pozostałe 15% stawki wejścia stanowi prowizję serwisu Yazzda.

Podział stawki wejścia możesz również zobaczyć na poniższym wykresie.

Jako serwis gwarantujemy minimalne wartości Puli Gry Bieżącej, Puli Dnia oraz Puli Miesiąca. Gwarantowane kwoty wynoszą:

 • Dla Puli Gry Bieżącej - 8,00 PLN*
 • Dla Puli Dnia - 100,00 PLN*
 • Dla Puli Miesiąca - 5 000,00 PLN*

* - podane kwoty mogą się zmieniać czasowo w ramach prowadzonych przez nas akcji promocyjnych.

Ostateczna wysokość Pul zależy od frekwencji i wyników wszystkich graczy w danej grze, dniu lub miesiącu.

 

Rozgrywka

Wejście do gry

Po wybraniu odpowiedniej kategorii wystarczy kliknąć w przycisk "Wejdź do gry", aby rywalizować z innymi o Wygrane.

Kwota na przycisku przedstawia wysokość stawki wejścia do wybranej kategorii.

 

Po wejściu do rozgrywki nie ma możliwości rezygnacji, dlatego uważnie wybieraj swoją kategorię. 

W zależności od momentu, w którym dołączysz do rozgrywki zobaczysz zegar odliczający pozostały czas do rozpoczęcia Twojej gry.

Przykładowy ekran:

Obserwuj czas widoczny na zegarze, który odlicza pozostałe sekundy do startu gry - Yazzda to gra na żywo, wszyscy grają jednocześnie i nie ma możliwości, aby poczekać na kogokolwiek ani sekundy dłużej. W czasie oczekiwania na start mogą pokazać się również teksty z ciekawostkami na temat Yazzdy.

Ekrany rozgrywki

Po zakończeniu odliczania rozpoczyna się Yazzda!

Ekranem, który zobaczysz będzie ekran pytania, którego elementy pojawią się animacyjnie jeden po drugim tak jak poniżej:

 

 

Ekran pytania zawiera:

 • Oś pytań
 • Obrazek pytania
 • Pozostały czas na odpowiedź
 • Dwie odpowiedzi
 • Informacje o liczbie Kół Ratunkowych do użycia
 • Przycisk umożliwiający użycie koła wraz z ceną
 • Obecny stan Twojego salda

Oś pytań pozwala Ci stale obserwować na jakim etapie rozgrywki jesteś. Zobaczysz tam, na które pytanie aktualnie odpowiadasz, kwotę Puli Gry Bieżącej o ile jesteś przed 7 pytaniem oraz znaczniki Puli Dnia (14 pytań) i Puli Miesiąca (21 pytań).

Obrazek pytania może być przy niektórych pytaniach niezbędny by poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie. Uważaj jednak, czasami może też wprowadzać w błąd.

Czas odpowiedzi na zadane pytanie w Yazzda wynosi 7 sekund i startuje on w momencie wyświetlenia wszystkich elementów ekranu pytania.

W Yazzda dajemy tylko dwie odpowiedzi, z których musisz wybrać jedną poprawną. Do momentu zakończenia odliczania czasu odpowiedzi możesz zmienić swoją odpowiedź. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której użyłeś Koła Ratunkowego. Wtedy wybór odpowiedzi zostaje zablokowany, a Ty cieszysz się dodatkowymi sekundami przed kolejnym pytaniem!

Koła Ratunkowe w Yazzda są niezwykle istotne - niejednemu uratowały już skórę! Informację o tym ile posiadasz dostępnych do wykorzystania Kół Ratunkowych masz zawsze pod przyciskami odpowiedzi. Co ważne, do 7 pytania możesz użyć tylko 3 Koła Ratunkowe. Po przekroczeniu 7 pytania uruchamiamy kolejne 3 Koła Ratunkowe, które możesz wykorzystać do końca swojej gry. Im więcej zaoszczędzisz ich na początkowym etapie gry tym później może być łatwiej!

Cena Koła Ratunkowego pokazana jest zawsze na przycisku "Użyj Koła".

Uwaga, cena następnego Koła może się zmienić wraz z użyciem kolejnych Kół. Możesz zdobywać darmowe Koła Ratunkowe w ramach prowadzonych przez nas akcji promocyjnych oraz za polecenie Yazzdy - zobacz jak.

Stan salda przedstawiamy po to, abyś zawsze miał pewność, ile obecnie posiadasz pieniędzy na swoim koncie.

 

Ekrany wyników rozgrywki

Ekran wyników rozgrywki to tak naprawdę zbiór ekranów podsumowujący Twoją ostatnią grę.

Znajdziesz tam informacje zarówno na temat swoich Wygranych, jak i osiągnięć.

Ekran ten pozwala przejść do oceny pytań. Jakość tworzonych przez nas pytań jest dla nas najważniejsza, jeśli zechcesz poświęcić chwilę swojego czasu - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się swoją opinią na temat pytań, które padły w Twojej ostatniej grze.

Przegląd rozgrywki pokazuje Twoją drogę w tej rozgrywce. Ikony przy podświetlonych odpowiedziach przedstawiają przebieg ostatniej gry.

 • Czerwona ikona z X oznacza odpowiedź, którą wybrałeś, ale okazała się ona błędna.
 • Zółta ikona z zegarem oznacza poprawną odpowiedź, ale nie zdążyłeś jej udzielić w ciągu 7 sekund.
 • Zielona ikona ze znakiem potwierdzenia oznacza odpowiedź, którą wybrałeś i jest ona poprawna.
 • Zielona ikona ze znakiem Koła Ratunkowego oznacza poprawną odpowiedź na pytanie, na którym użyłeś Koła Ratunkowego.

Dodatkowo podczas oceny pytań możesz zgłosić błąd, który zauważyłeś. Zły obrazek pytania? Treść pytania? A może błąd w odpowiedzi? Daj nam znać i opisz problem. Zgłoszenia pytań analizujemy na bieżąco. Odpowiedź na swoje zgłoszenie otrzymasz drogą mailową do 3 dni roboczych.

Wygrani

W Yazzda podczas zaledwie jednej rozgrywki możesz sięgnąć aż po 3 nagrody. Tak, dobrze czytasz, aż 3 nagrody!

Wchodząc do gry walczysz o Pulę Gry Bieżącej - wystarczy, że odpowiesz na 7 pytań i dzielisz ją z pozostałymi osobami, które osiągnęły ten sam wynik w tej grze.
Oprócz Puli Gry Bieżącej do zdobycia jest również udział w Puli Dnia - wystarczy, że odpowiesz na 14 pytań lub udział w Puli Miesiąca - tutaj potrzebujesz minimum 21 pytań by wygrać.

Pula Dnia i Pula Miesiąca

Sposób w jaki tworzy się Pula Dnia oraz Miesiąca omówiliśmy w podstawowych zagadnieniach dotyczących rozgrywki. W tym miejscu skupimy się na sposobie ich podziału pośród Wygranych.

Jak sama nazwa wskazuje Pula Dnia rozliczana jest każdego dnia, najpóźniej o 00:30 dnia następnego. Pula Miesiąca rozliczana do godziny 00:30 pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Wtedy też wszyscy Wygrani otrzymują na swoje konta w grze wskazaną na liście Wygranych kwotę. Zebrana pula (nie mniejsza niż pula gwarantowana przez serwis) dzielona jest zgodnie z informacją podaną na liście Wygranych dnia na:

 • Rekord 
 • Udział w puli

w zależności od osiągnięć poszczególnych graczy.

Rekordzista, czyli osoba, która odpowiedziała na największą liczbę pytań w danym okresie czasu otrzymuje 50%* danej Puli. Rekordzista może być tylko jeden. W przypadku osiągnięcia takiego samego wyniku przez większą liczbę graczy, rekordzistą zostaje ten, który jako pierwszy osiągnął dany wynik.

Pozostałe 50%* Puli przypada na udziały. Udział w Puli otrzymują wszystkie osoby, które odpowiedziały na minimum 14 pytań - w przypadku Puli Dnia - oraz na minimum 21 pytań - w przypadku Puli Miesiąca. Liczba udziałów w pulach jest ograniczona i wynosi ona 3 dla Puli Dnia oraz 3 dla Puli Miesiąca. Im więcej udziałów uzyskasz, tym wyższa będzie Wygrana!

* - aktualny podział Puli Dnia i Miesiąca może być inny i jest on zawsze podany na liście Wygranych.

Lucky Losers

Jeśli nie masz szczęścia i odpadasz z gry na 7 pytaniu lub wcześniej - przegrywasz grę. Ale głowa do góry! Masz szansę na wygraną pocieszenia!

Suma zaliczonych pytań z wszystkich przegranych gier, tworzy listę wygranych Lucky Loser. Gracze z największą łączną liczbą pytań zaliczonych w przegranych grach, otrzymują nagrody specjalne - pieniężne, bądź w postaci darmowych Kół Ratunkowych do wykorzystania w grach płatnych.

Na liście Lucky Loser można być do momentu wygrania udziału w Puli Dnia (zaliczenia min. 14 pytań).
Do Twojego wyniku w Lucky Loser nie doliczają się pytania z wygranych gier (min. 7 zaliczonych pytań).
Pula nagród Lucky losers jest rozliczana każdego dnia, najpóźniej do godziny 00:30 dnia następnego.

 

Brakuje tutaj informacji, której szukałeś?
Napisz do nas na adres kontakt@yazzda.com - odpowiemy na wszystkie pytania.